fbpx

Kłomnice

Do uczniów z terenu samorządu trafiły kolejne komputery

fot. Fotolia

Dziewiętnaście laptopów, jeden tablet i zestawy słuchawkowe – to kolejny sprzęt, który władze gminy przekazały dyrektorom gminnych szkół jako pomoc uczniom w procesie zdalnego nauczania. Pieniądze na ich zakup samorząd pozyskał z kolejnej odsłony rządowego programu „Zdalna Szkoła”

Pod koniec kwietnia urząd kierowany przez wójta Piotra Juszczyka wystarał się o niemal 70 tys. zł ministerialnej dotacji, co pozwoliło nabyć dwadzieścia cztery zestawy komputerowe dla najbardziej potrzebujących wychowanków miejscowych placówek oświaty. Tym razem kwota była nieco niższa, około 55 tys. zł. 

Wszystkie polskie gminy mogą się starać o środki na zakup sprzętu elektronicznego, który w okresie pandemii wykorzystywany jest do nauki zdalnej. W pierwszej edycji Ministerstwo Cyfryzacji rozdysponowało ponad 180 mln zł. Środki na ten cel wyasygnowano z funduszy unijnych, z programu Polska Cyfrowa, mającego wyrównywać szanse w dostępie do edukacji. 

Druga transza jest w podobnej wysokości, a sprzęt ma trafiać do nauczycieli i uczniów z wielodzietnych rodzin. Samorządy mogą liczyć na dopłaty w wysokości od 35 do 165 tys. zł, w zależności od liczby rodzin uprawnionych do wsparcia mieszkających na terenie danej gminy. 

Program „Zdalna Szkoła” ruszył z początkiem kwietnia. W pierwszym naborze skorzystały z niego prawie wszystkie samorządy. Jak szacują resortowi urzędnicy, dzięki niemu udało się zakupić prawie 240 tysięcy urządzeń.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter