Dobra promocja dla tych, którzy lubią teatr. Mieszkańcy gminy płacą mniej za bilety

Mstów

Tylko 20 zł za wejściówkę zapłacą osoby, które zechcą wybrać się na spektakle grane na deskach Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie. W promocyjnej ofercie przygotowano dwa tytuły.

Wspomniane przedstawienia to sztuki autorstwa Norma Fostera, kanadyjskiego dramaturaga, w przekładzie i reżyserii Mirosława Połatyńskiego. Pierwsza z nich to „Historie łóżkowe”, w których fabuła podzielona została na sześć epizodów. Akcja rozgrywa się w małym miasteczku, w ciągu dwóch godzin, w sześciu różnych pokojach w których głównym meblem jest łóżko. Piętnaście postaci brawurowo gra ośmioro aktorów – Adam Hutyra, Antoni Rot, Małgorzata Marciniak, Waldemar Cudzik, Teresa Dzielska, Michał Kula, Sylwia Karczmarczyk i Agata Ochota-Hutyra.

Drugi tytuł to „Ostra jazda”. Jest to farsa o lekkim zabawieniu erotycznym. Jej bohaterowie, którzy z dnia na dzień tracą pracę, zamiast szukać nowego etatu postanawiają zrealizować film erotyczny. Jak to w farsie sytuacja szybko wymyka się spod kontroli i komplikuje, a to z kolei powoduje szereg zabawnych sytuacji. W sztuce zobaczyć można Agatę Ochotę, Adama Hutyrę, Sylwię Oksiutę, Martę Honzatko, Bartosza Kopća i Michała Kulę.

Oba spektakle dedykowane są widzom powyżej szesnastego roku życia. Każdy z mieszkańców, który chciałby skorzystać z oferty promocyjnej musi podczas rezerwacji telefonicznej lub w kasie częstochowskiego teatru podać hasło „Teatr dla gminy Mstów”.

„Historie łóżkowe” grane będą 3 marca i 5 kwietnia. Z kolei „Ostrą jazdę” zobaczyć będzie można 24 marca i 26 kwietnia. Wszystkie spektakle w podanych terminach zaplanowano na godz. 19.

Adrian Biel, fot. Teatr im. Adama Mickiewicza w Częstochowie