fbpx

Mstów

Doda gwiazdą tegorocznej Mstowskiej Nocy Świętojańskiej

fot. Pixabay

Każda kolejna odsłona tego wydarzenia to frekwencyjny sukces w stosunku do poprzedniej edycji. Jak będzie tym razem? Organizatorzy imprezy liczą, iż obecność Doroty Rabczewskiej-Stępień sprawi, że 23 czerwca do Mstowa przyjedzie jeszcze więcej osób niż w minionych latach.

Mstowska Noc Świętojańska to wydarzenie, które gmina organizuje już od ponad dwóch dekad.

– Jej ranga stopniowo ewoluowała – tłumaczy Krzysztof Drynda, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Mstowie, który odpowiada za organizację widowiska. – Począwszy od typowo wiejskiego festynu, do wydarzenia o randze dużej imprezy masowej, które towarzyszą nam od kilku ostatnich lat. Z każdym rokiem mamy coraz więcej uczestników i niewątpliwie jest to związane z artystami, których koncerty stają się główną atrakcją tego dnia. Dotychczas gościliśmy choćby takich wykonawców jak Bayer Full czy Ich Troje. W tym roku gwiazdą wieczoru będzie Doda i jeśli tylko pogoda pozwoli, to mamy nadzieję, że wokalistka ściągnie o wiele większą publiczność niż dotychczas – dodaje.

Jej występ to oczywiście nie jedyna atrakcja jaką na ten dzień zaplanował lokalny GOK. Wydarzeniu towarzyszyć będzie szereg dodatkowych elementów, dlatego w okolicy stadionu LKS Warta Mstów, warto pojawić się już o godz. 17. To na tę chwilę przewidziano występy dzieci i młodzieży z terenu gminy. O godz. 18 z kolei, na scenie będzie można zobaczyć panie z Koła Gospodyń Wiejskich Mstowianki. Pół godziny później, publiczność wysłucha Dariusza Kordka, aktora Teatru Roma, który wspólnie z towarzyszącym mu pianistą zaprezentuje przeboje z okresu międzywojennego. Jak podkreślają organizatorzy, jego obecność tego dnia z tym właśnie repertuarem, to ukłon w stronę starszej publiczności.

– Na scenie w towarzystwie tancerek zaprezentuje się także Krzysztof K.A.S.A. Kasowski, czyli ten wykonawca od znanego utworu „Maczo”, co mu kobiety nie wybaczą – przedstawia obrazowo Krzysztof Drynda.

Po jego występie, sceną zawładną piękne dziewczyny z jednej z częstochowskich agencji modelek, gdzie zaprezentują kolekcję wiosenno-letnich ubrań.

– Panie pokażą się także w wiankach świętojańskich, wykonanych na warsztatach przez dzieci z naszej gminy – informuje Drynda. – Wszystko to będzie można zobaczyć na telebimach, które zostaną tak ustawione, aby z najdalszego końca każdy mógł dojrzeć to co będzie się działo na scenie. Tradycja mówi, że wianki powinny zostać zwodowane, ale uznaliśmy, że tak forma promocji będzie bardziej atrakcyjna dla współczesnego odbiorcy – wyjaśnia.

Występ głównej gwiazdy Mstowskiej Nocy Świętojańskiej, to jak podkreśla kierownictwo GOK-u, nie będzie tylko standardowym koncertem z zespołem, ale dużym multimedialnym widowiskiem. Artystce towarzyszyć będzie na scenie około dwudziestu osób, głównie tancerzy, którzy utwory wokalne piosenkarki wzbogacą ciekawą choreografią. Po tym jak Doda zakończy swoje show, tradycyjnie zapłonie ognisko.

– Sama impreza potrwa do późnych godzin nocnych, a to za sprawą DJ’a, który znanymi hitami będzie zabawiał tych wszystkich uczestników, którzy będą jeszcze czuli niedosyt – mówi dyrektor GOK-u. – Zapraszamy zarówno naszych mieszkańców i jak osoby spoza gminy do tego, by w tę przedostatnią sobotę czerwca przybyli na stadion przy ulicy Sportowej całymi rodzinami. Również dla dzieci przygotowujemy wiele atrakcji jak choćby dmuchańce, kule wodne, ścianki wspinaczkowe. Oczywiście będą także stoiska z gastronomią, więc na pewno każdy znajdzie tego dnia coś dla siebie – zachęca.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter