fbpx

Powiat częstochowski

Domy Pomocy Społecznej z Blachowni i Lelowa proszą o wsparcie

fot. Pixabay

Dyrekcja blachowniańskiego i lelowskiego DPS-u wystosowała apel do mieszkańców powiatu. Pilnie potrzebują środków do dezynfekcji oraz odzież ochronną.

Obie placówki to instytucje, które podlegają częstochowskiemu starostwu. Podmioty te mają pod swoją pieczą trzystu podopiecznych.

– Pilnie potrzeba nam masek filtrujących typu FFP2 i FFP3, maseczek chirurgicznych, fartuchów i kombinezonów ochronnych, jednorazowych rękawiczek, gogli, przyłbic, okularów i obuwia ochronnego, a także środków do dezynfekcji powierzchni oraz skóry – wymienia Marcin Huras, dyrektor DPS w Blachowni.

Jak podkreśla, może przyjąć tylko sprzęt nieużywany, a wszystkich, którzy chcieliby wspomóc tę instytucję zachęca do kontaktu pod numerem telefonu 515 109 721.

Trudna sytuacja jest także w Lelowie. W tamtejszym DPS-ie na stałe przebywa setka przewlekle chorych osób. Opiekuje się nimi sześćdziesięcioro pracowników.

– Zwracamy się z gorącym apelem o wsparcie nas w zakresie zaopatrzenia w środki ochrony indywidualnej oraz środków do dezynfekcji rąk i powierzchni. Niezbędne są także jednorazowe rękawiczki, jak i również odzież ochronna w postaci fartuchów jednorazowego użytku, cienkich kombinezonów i maseczek – informuje Agnieszka Grewenda, prosząc o wcześniejszy kontakt pod numerem 609 150 535.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter