fbpx

Mstów

Dopisała pogoda, frekwencja i nastroje dzieci

fot. Urząd Gminy Mstów

Po raz ósmy w ogrodach klasztoru w Mstowie odbył się Dzień Dziecka z Kanonikami.

– Choć w nazwie tego wydarzenia pojawia się Dzień Dziecka, to wspólne przedsięwzięcie parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Mstowie oraz naszego samorządu kierowane jest do całych rodzin – tłumaczy ideę organizacji tego spotkania wójt Tomasz Gęsiarz.

Samo wydarzenie, jak na bezpośrednie sąsiedztwo klasztoru Kanoników Regularnych Laterańskich w Mstowie przystało, rozpoczęło się od nabożeństwa. Już bezpośrednio po mszy, jedyne co pozostało przybyłym na miejsce, to wspólne uczestnictwo w przygotowanych atrakcjach.

Oprócz występów artystycznych, pokazów sprawności w wykonaniu druhów z gminnych jednostek ochotniczych straży pożarnych i symulacji walk rycerskich, zwyczajowo nie zabrakło szaleństw na dmuchańcach, harcerskiej grochówki czy kiełbasek z grilla.

– Cieszymy się, że udaje nam się to wydarzenie corocznie organizować – podkreślali zgodnie ks. Dawid Kover CRL, proboszcz mstowskiej parafii oraz przedstawiciele władz gminy.

Jak nadmienia miejscowy włodarz, Dzień Dziecka z Kanonikami to corocznie efekt dobrej współpracy parafii i samorządu oraz bezinteresownego zaangażowania organizacji społecznych, firm, instytucji i przede wszystkim osób prywatnych.

– Szczególne podziękowania należą się Zbigniewowi Derdzie, który koordynował całe przedsięwzięcie – dodaje wójt Gęsiarz.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter