fbpx

Przyrów

Dożynki w Przyrowie. Zagrają „ZajeFajni” i kapela „U Andrzeja”

fot. Pixabay

W ostatnią niedzielę sierpnia na terenie kompleksu sportowo-rekreacyjnego „Brzózki” miejscowy samorząd planuje organizację gminnych dożynek.

Tegoroczne święto plonów w Przyrowie rozpocznie tradycyjne nabożeństwo polowe o godz. 14.30. Tuż po nim, w uroczystym szyku, delegacje sołeckie zaprezentują swoje wieńce dożynkowe, a wójt Robert Nowak powita uczestników, zaproszonych gości oraz dokona oficjalnego otwarcia wydarzenia. Po złożeniu wieńców organizatorzy zaplanowali okazjonalne przemówienia, które wygłoszą zaproszeni goście.

Krótko po godz. 16 rozpocznie się z kolei część artystyczna. W programie uroczystości jak zwykle nie zabraknie scenicznych występów rodzimych zespołów ludowych. Lokalne władze, jak co roku, wręczą nagrody w konkursach gminnych, odbędzie się też zwyczajowy turniej sołectw. Po tym, jak zostaną ogłoszone jego wyniki na scenie pojawi się kapela ludowa „U Andrzeja”. Po jej występie będzie miało miejsce losowanie głównej nagrody w organizowanej co roku loterii fantowej.

Punktualnie na godz. 20 zaplanowano występ gwiazdy wieczoru. Tym razem będzie to zespół „ZajeFajni”, który na całą godzinę zawładnie przyrowską sceną muzyczną. Po koncercie natomiast dj Helou poprowadzi zabawę taneczną, która potrwa do północy. W trakcie dożynek imprezie towarzyszyć będą stoiska gastronomiczne, atrakcje dla dzieci oraz wystawa rękodzieła ludowego.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter