fbpx

Mstów

Droga relacji Siedlec-Srocko trafi jednak do realizacji. Jest spore dofinansowanie przebudowy

fot. Urząd Gminy Mstów

Inwestycja dotycząca przebudowy drogi powiatowej 1037S na odcinku Siedlec-Srocko uzyskała prawie 3,08 mln zł wsparcia z Funduszu Dróg Samorządowych. To skutek wrześniowej modyfikacji listy dofinansowanych zadań z tego właśnie rządowego programu.

Wspomniana arteria, na sięgającym blisko trzech kilometrów odcinku, znajduje się w fatalnym stanie technicznym. Dziury i spękania utrudniają życie nie tylko kierowcom pokonującym tę trasę, ale i pieszym.

W 2018 i 2019 roku zlecono opracowanie dokumentacji projektowej obejmującej między innymi stworzenie odwodnienia, ścieżki rowerowej i chodnika. W sierpniu ubiegłego roku z kolei Powiatowy Zarząd Dróg w Częstochowie złożył w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach wniosek o dofinansowanie. Po zatwierdzeniu przez premiera listy zadań do finansowania ze środków Funduszu Dróg Samorządowych, wspomniany projekt trafił na listę rezerwową.

Teraz okazuje się, iż w wyniku powstałych w międzyczasie oszczędności przetargowych zadanie będzie mogło zostać jednak zrealizowane. W ramach FDS projekt otrzymał dofinansowanie sięgające niemalże 3,08 mln zł. To aż połowa niezbędnych środków potrzebnych do wykonania tej inwestycji. Po 25 proc. wkładu własnego, czyli po niecałe 1,54 mln zł dorzucą gmina oraz starostwo powiatowe. Już podpisana została umowa o wspólnym finansowaniu inwestycji przez obie strony.

Jak przekonują gminni urzędnicy, inwestycja zakończy się w 2021 roku.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter