fbpx

Konopiska

Drogę w Jamkach przebuduje wykonawca z Poczesnej. To pierwsza odsłona dwuetapowego zadania

fot. Pixabay

Blisko 488 tys. zł kosztować będzie pierwszy etap budowy chodnika w Jamkach w kierunku ulicy Sportowej. Firma, która podpisała z urzędem gminy umowę na realizację tej inwestycji, ma jedenaście miesięcy na zakończenie przewidzianych kontraktem prac.

Choć do przetargu zgłosiło się aż dziewięciu oferentów, to jednak cztery podmioty z tego grona zostały odrzucone ze względu na niezgodną z warunkami zamówienia treść ofert lub na ich złożenie po wyznaczonym terminie. Finalnie przebudową drogi w Jamkach, z której główna część polegać będzie na budowie chodnika, zajmie się spółka Pol-Bruk z Poczesnej.

Wspomniana ulica posiada nawierzchnię bitumiczną i jest okrawężnikowana po obu stronach jezdni. Remont jest konieczny, gdyż na jej początkowym odcinku pojawiły się nierówności, spękania i wykruszenia. Droga posiada utwardzone pobocze po stronie południowej i przydrożne rowy z przepustami rurowymi i zjazdami na posesje.

– Projekt przewiduje uporządkowanie obsługi komunikacyjnej ruchu pieszego przy tej drodze po stronie północnej na długości około 1,1 kilometra poprzez wykonanie chodnika ze zjazdami z kostki brukowej oraz peronu przystankowego, a także odwodnienie jezdni i jej poszerzenie na odcinku 132 metrów po obu stronach – precyzują gminni urzędnicy.

Drogowcy zagospodarują także bezpośrednie otoczenie poprzez plantowanie, humusowanie i obsianie trawą. Usuną również stare, zniszczone oznakowanie, by zastąpić je nowymi tablicami.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter