fbpx

Konopiska

Druhom koronawirus niestraszny. Zachęcają, by przyjść oddać krew

fot. Pixabay

29 marca na placu przed remizą w Rększowicach po raz szósty zaparkuje ambulans Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach. Organizatorzy liczą, że i tym razem pojawi się wielu mieszkańców.

Choć w całym kraju wprowadzane są środki ostrożności mające powstrzymać rozpowszechnianie się koronawirusa, to Kamil Cierpiał z rększowickiej jednostki zapewnia, że na ten moment przygotowywane wydarzenie odbędzie się zgodnie z planem. Jak przekonuje, wszystko zostało skonsultowane z odpowiednimi służbami.

– Jesteśmy po rozmowie z częstochowskim oddziałem centrum krwiodawstwa i w naszym przypadku nie ma przeciwwskazań do przeprowadzenia tej akcji – komentuje.

Jakie więc warunki trzeba spełniać, by móc oddać krew? Przede wszystkim trzeba cieszyć się dobrym zdrowiem, ważyć minimum 50 kilogramów, być osobą pełnoletnią i zarazem liczyć nie więcej niż 65 lat. Każdy chętny do oddania tego drogocennego płynu musi pamiętać o tym, by zjeść wcześniej lekki posiłek. Bezwględnie należy zabrać ze sobą dowód osobisty.

– Dla rodziców, którzy pojawią się z dziećmi mamy dobrą wiadomość. Postaramy się zająć maluchy udostępniając im nasz specjalistyczny sprzęt pożarniczy oraz ratownictwa technicznego, wozy bojowe, a także ubrania specjalne wraz z wyposażeniem. To będzie wyjątkowa okazja do zaszczepienia w młodym pokoleniu ducha bezinteresownej pomocy innym – zachęcają strażacy.

Każdy uczestnik tego wydarzenia, po oddaniu krwi, może liczyć na słodki poczęstunek oraz ciepłe napoje. Początek zaplanowano na godz. 10. Całość potrwa do godz. 14.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter