fbpx

Konopiska

Druhowie apelują, by przyjść i oddać krew

fot. Pixabay

10 marca na placu przed remizą w Rększowicach po raz kolejny pojawi się ambulans Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach. Organizatorzy zachęcają, by przyjść całymi rodzinami. Dla dzieci przewidziano szereg atrakcji.

Dawcę to nic nie kosztuje, a może uratować komuś życie. Kto może oddać krew? Przede wszystkim osoby zdrowe, pełnoletnie i takie, które nie przekroczyły 65 roku życia. Każdy chętny do oddania drogocennego płynu musi mieć ze sobą dowód osobisty i zjeść wcześniej lekki posiłek.

– Dla rodziców z dziećmi mamy dobrą wiadomość. Postaramy się zająć maluchy udostępniając im nasz specjalistyczny sprzęt pożarniczy oraz ratownictwa technicznego, wozy bojowe oraz ubrania specjalne wraz z wyposażeniem. To będzie wyjątkowa okazja do zaszczepienia w młodym pokoleniu ducha bezinteresownej pomocy innym – zachęcają strażacy z rększowickiej OSP.

Każdy uczestnik tego wydarzenia może liczyć na słodki poczęstunek oraz coś ciepłego do picia po oddaniu krwi. Start o godz. 10, koniec akcji zaplanowano na godz. 14.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter