fbpx

Przyrów

Druhowie i lokalne władze uczciły Dzień Strażaka

fot. Urząd Gminy Przyrów

3 maja na terenie gminy Przyrów stał się okazją nie tylko do celebrowania narodowego święta, ale również przypadającego dzień później Dnia Strażaka. Druhowie z ochotniczych straży pożarnych zjechali do stolicy samorządu, by wspólnie uczcić patrona strażaków – św. Floriana.

Wydarzenie rozpoczęło się od zbiórki pododdziałów i pocztów sztandarowych przed strażnicą OSP Przyrów. Oprócz tej jednostki pojawiły się także delegacje z Wiercicy, Staropola i Zarębic.

Następnie w uroczystym korowodzie strażacy przemaszerowali do miejscowego kościoła, gdzie proboszcz ks. Paweł Lesiakowski odprawił mszę świętą w intencji ochotników. Proszono o zdrowie i opatrzność boską, nie zapominając przy tym o tych, którzy już odeszli do wieczności.

– Wszystkim członkom ochotniczych straży pożarnych, strażakom z Państwowej Straży Pożarnej oraz wszystkim zajmującym się ochroną przeciwpożarową, składamy serdeczne życzenia. Niech motto wypisane na sztandarach OSP „Bogu na chwałę, a ludziom na pożytek” będzie drogowskazem i motywacją do dalszych działań na rzecz ratowanie życia i mienia ludzkiego – podkreślał wójt Robert Nowak.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter