fbpx

Blachownia

Druhowie z blachownieńskiej OSP organizują dzieciom imprezę

fot. Pixabay

Strażacy z lokalnej jednostki ochotniczej straży pożarnej we współpracy z władzami gminy przygotowują dla dzieciaków niedzielę pełną niespodzianek.

Co prawda Dzień Dziecka już dawno minął, niemniej jednak ten fakt nie powinien nikomu przeszkadzać w perspektywie nadciągającej dobrej zabawy. A taką niewątpliwie szykują dla najmłodszych mieszkańców Blachowni ochotnicy z rodzimej OSP.

W najbliższą niedzielę, na terenie boiska Sahara w bezpośrednim sąsiedztwie budynku Urzędu Stanu Cywilnego w Blachowni odbędą się zawody sportowe. W programie przewidziano też pokaz sprzętu strażackiego.

Nie zabraknie też zabaw i animacji, które dla maluchów poprowadzą pracownicy MDK-u. Będzie też figulina. Co to takiego? To specjalne, rozwojowe zajęcia dla dzieci dostosowane do ich zdolności psychomotorycznych.

– To nie są zwykłe zajęcia tańca. W swoich metodach pracy wykorzystujemy elementy gimnastyki korekcyjnej połączonej z tańcem, przy użyciu nowoczesnych programów sportowych i tanecznych – informują organizatorzy niedzielnej imprezy.

Początek wydarzenia zaplanowano na godz. 10.30.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter