fbpx

Poczesna

Druhowie ostrzegają przed katastrofalnymi skutkami zaczadzenia

fot. Pixabay

Wraz z początkiem sezonu grzewczego członkowie jednostki OSP Huta Stara A rozpoczęli akcję informacyjno-edukacyjną. Ma ona za zadanie uświadomić mieszkańcom problematykę zagrożenia, jakie niesie za sobą zatrucie tlenkiem węgla.

Niestety co roku, wraz ze spadkiem temperatur, wzrasta ryzyko pojawienia się śmiertelnych przypadków zatruć czadem. W głównej mierze ma to związek z niewłaściwym eksploatowaniem urządzeń grzewczych. Chcąc uniknąć niepotrzebnych tragedii, miejscowi strażacy-ochotnicy ponownie ruszyli w gminę i porozwieszali charakterystyczne, rzucające się w oczy czerwono-czarne plakaty informujące o potencjalnym zagrożeniu.

– W tegorocznej edycji akcji zachęcamy do zwrócenia uwagi na właściwą eksploatację urządzeń grzewczych, jak i poprawną wentylację przy ich użytkowaniu – argumentują.

Jak sami podkreślają, niejednokrotnie w domach czy firmach widzą pozatykane kratki wentylacyjne, a to w dużym stopniu może przyczynić się do dramatu.

– Jeśli ktokolwiek zauważy u kogoś tak uszczelnione kratki, to niech koniecznie zwróci uwagę, że to ogromny błąd, za który ktoś może zapłacić najwyższą cenę. Wentylacja w pomieszczeniach, w których zachodzi proces spalania, obowiązkowo musi być udrożniona – alarmują druhowie z Huty Starej A. – Zachęcamy do zakupu czujki czadu. Jest to niewielkie urządzenie, które może uratować życie – podpowiadają jednocześnie proste rozwiązanie.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter