fbpx

Kłomnice

Druhowie przekazali dwa auta do śniatyńskiego szpitala

fot. Urząd Gminy Kłomnice

Dwa fordy transity, które były dotychczas na wyposażeniu gminnych jednostek ochotniczej straży pożarnej, trafiły z początkiem marca do Śniatynia na Ukrainie. Są wykorzystywane przez tamtejszy szpital i pomagają w transporcie poszkodowanych.

Lokalny samorząd niemal natychmiast zareagował na wieść o tragicznych wydarzeniach na Ukrainie, związanych z inwazją wojsk rosyjskich. Zaczęły się zbiórki najpotrzebniejszych rzeczy i żywności, a lokalni druhowie zdecydowali, by do szpitala w Śniatyniu przekazać będące na ich wyposażeniu dwa pojazdy.

Z taką prośbą do wójta Piotr Juszczyka zwrócił się Włodzimierz Krokosz, dyrektor tamtejszej placówki, która od czasu wybuchu wojny miała spore problemy w logistyce poszkodowanych w działaniach wojennych osób.

– Podczas tego trudnego czasu wspieramy Ukrainę. OSP Kłomnice i OSP Pacierzów przekazały samochody, by służyły, niosąc pomoc tam, gdzie teraz jest ona najbardziej potrzebna. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do zbiórki i wspomogli naszych wschodnich sąsiadów – podkreśla Piotr Juszczyk, wójt gminy Kłomnice.

Samochody oraz pomoc humanitarna dotarła na miejsce z początkiem marca. A było jej tak dużo, że zapełniono darami trzy busy. Lokalni wolontariusze, którzy ruszyli z konwojem, a był wśród nich między innymi wicewójt Adam Śliwakowski, poza samym dojazdem spędzili na granicy ponad dwa dni.

– Od naszych ukraińskich przyjaciół otrzymaliśmy serdeczne podziękowania. Te oczywiście przekazuję wszystkim naszym mieszkańcom, strażakom i organizacjom zaangażowanym w każdą formę wsparcia naszych wschodnich sąsiadów – podkreśla Juszczyk.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter