fbpx

Poczesna

Druhowie z dwóch gminnych jednostek wzięli udział z powiatowych zawodach pożarniczych

fot. Zbigniew Strugacz/Urząd Gminy Poczesna

Pod koniec września na Stadionie Lekkoatletycznym im. Ireny Szewińskiej w Konopiskach odbyły się XII Zawody Sportowo-Pożarnicze. Gminę Poczesna reprezentowały dwie jednostki, które przy okazji odnotowały wymierne sukcesy podczas tego spotkania.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie, a udział w nich wzięło dwadzieścia jeden drużyn ochotniczych straży pożarnych z terenu powiatu częstochowskiego.

Zawody rozegrane zostały w konkurencjach dotyczących ćwiczeń bojowych i sztafety pożarniczej z przeszkodami. Z kolei nad prawidłowym ich przebiegiem czuwała komisja sędziowska powołana przez bryg. Marka Radosza, komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie.

– Naszą gminę reprezentowały dwie jednostki. Chodzi o OSP Huta Stara A i OSP Słowik – informuje Krzysztof Ujma, włodarz Poczesnej i jednocześnie prezes oddziału gminnego Związku OSP RP, który w Konopiskach pojawił się, by dopingować rodzimych ochotników.

Finalnie dziewczęta z drużyny młodzieżowej ze Słowika zajęły drugie miejsce, a drużyna kobieca czwarte. Młodzieżowcy z Huty Starej A również wywalczyli drugą lokatę podczas tych zawodów. Natomiast seniorzy ze Słowika uplasowali się na szóstym miejscu. Podczas zawodów możliwość zaprezentowania się zyskała również najmłodsza sekcja strażacka z tej miejscowości.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter