fbpx

Poczesna

Druhowie z Nierady z nowym wozem strażackim

fot. OSP Nierada

Niemal 1,2 mln zł kosztował samochód ratowniczo-gaśniczy dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Nieradzie. 5 sierpnia wóz typu średniego wszedł uroczyście do służby w jednostce.

Bez wątpienia, wraz z nowym samochodem bojowym OSP Nierada może patrzeć w przyszłość z większym spokojem i pewnością, że jest przygotowana do sprostania wielu wyzwaniom. To także kolejny krok w dążeniu do wyższego poziomu bezpieczeństwa i profesjonalizmu w ratowaniu życia i mienia na terenie całej gminy Poczesna.

– Nowy wóz strażacki to ważny element poprawy bezpieczeństwa mieszkańców. W przypadku sytuacji nagłych strażacy ochotnicy będą mogli jeszcze skuteczniej i sprawniej działać – podkreśla wójt Krzysztof Ujma.

Proces pozyskania pojazdu nie był łatwy i wymagał zaangażowania wielu osób. Wsparcie finansowe ze strony lokalnych władz oraz społeczności odegrało tutaj kluczową rolę w osiągnięciu celu. Bo i udział samorządu w tym przedsięwzięciu jest niemały.

Z budżetu gminy radni przeznaczyli 720 tys. zł. Kolejne 430 tys. zł udało się zdobyć w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, a 20 tys. zł wygospodarowali strażacy.

Jak podkreślają sami druhowie, to dla nich ogromny krok naprzód. Obecność nowego samochodu we flotylli znacząco zwiększa zdolność szybkiego reagowania na pożary, wypadki drogowe, zalania oraz inne sytuacje awaryjne.

– Serdecznie dziękujemy za okazałe wsparcie wójtowi Krzysztofowi Ujmie oraz Radzie Gminy Poczesna. 5 sierpnia jest kolejnym dniem, który zapisze się na kartach historii naszej OSP – podkreśla zarząd jednostki.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter