fbpx

Kłomnice

Druhowie z okazji jubileuszu jednostki zapraszają na dobrą zabawę

fot. Pixabay

Ochotnicza Straż Pożarna z Karczewic-Garnka obchodzi w tym roku jubileusz stulecia swojego istnienia. Z tej okazji gmina we współpracy z druhami organizuje dwudniowy festyn. Impreza, która odbędzie się 30 czerwca i 1 lipca będzie też okazją do świętowania Gminnego Dnia Strażaka.

Pierwszy dzień tego weekendowego wydarzenia rozpocznie się o godz. 15. Uczestnicy będą mieli okazję obejrzeć pokaz sztuk walk, wziąć udział w turnieju strażackim oraz wysłuchać występów Folklorystycznego Zespołu Śpiewaczy „Klepisko”, Zespołu Obrzędowego „Grusza” i orkiestry OSP z Kłomnic. Wieczorem sceną zawładną trzy zespoły. Począwszy od godz. 20 pojawią się na niej po kolei Freaky Boys, Mikayla oraz Helou. Po koncertach przewidziano zabawę taneczną ze Zbig Bandem. Całość potrwa do późnych godzin nocnych.

Niedzielne uroczystości rozpoczną się od nabożeństwa w kościele parafialnym w Garnku. Chwilę po mszy uczestnicy przemaszerują na błonia w Karczewicach. W drodze towarzyszyć im będzie parada samochodów strażackich. Po oficjalnej części kontynuowany będzie już sam festyn. Wystąpi grupa akrobatyczna ze Skrzydlowa, na scenie zagoszczą śpiewacze z zespołu „Kumosie”, tancerki „Senioritki”, Klub Tańca Towarzyskiego „Styl” oraz Zespół Śpiewaczy „Garnkowianki”. Całości towarzyszyć będzie prezentacja zabytkowego samochodu gaśniczego z 1946 roku.

Niedzielny wieczór upłynie pod znakiem pokazów strażackich, wystąpi kabaret EWG, poznamy także finalistów loterii fantowej. Od 21 do północy organizatorzy przewidzieli zabawę taneczną dla mieszkańców, którą poprowadzi dwóch dj-ów.

Przez dwa dni imprezy chętni będą mogli korzystać z oferty miasteczka piwnego, stoisk gastronomicznych oraz tych z produktami regionalnymi. Dla dzieci powstanie specjalna strefa rozrywki, gdzie maluchy będą miały możliwość skorzystania z zabawy na dmuchańcach.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter