fbpx

Janów

Druhowie z Piaska powiększyli swoją flotę o z nowy wóz strażacki

fot. Urząd Gminy Janów

25 września miało miejsce uroczyste przekazanie średniego samochodu ratowniczo–gaśniczego dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Piasku.

Łączna wartość zakupionego renault to blisko 810 tys. zł. Zakup został sfinansowany dzięki środkom z kilku źródeł. Najwięcej, bo niemalże 210 tys. zł wyasygnował na ten cel ze swego budżetu urząd gminy. Po 200 tys. zł przekazali Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz resort spraw wewnętrznych, natomiast po 100 tys. zł zrzucili się Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.

Uroczystość przekazania pojazdu, która rozpoczęła się od nabożeństwa w miejscowej kaplicy, zgromadziła parlamentarzystów, samorządowców różnych szczebli, urzędników, a także przedstawicieli Państwowej Straży Pożarnej, rodzimych druhów czy kół gospodyń wiejskich. Po mszy zebrani przemaszerowali na plac szkolny w Piasku, gdzie doszło do uroczystego poświęcenia wozu.

– Samochód otrzymał imię Florian – informują pracownicy urzędu gminy.

Całość wydarzenia zwieńczył festyn, podczas którego nie zabrakło muzyki na żywo, szeregu atrakcji dla najmłodszych mieszkańców, jak i poczęstunku dla wszystkich chętnych w postaci gorącej grochówki.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter