fbpx

Poczesna

Druhowie z Wrzosowej powiększyli swoją flotę

fot. Gminne Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie sprezentowała swoim kolegom z jednostki OSP we Wrzosowej samochód ratownictwa drogowego.

Szczególna uroczystość przekazania pojazdu odbyła się w pierwszej połowie maja na placu przed kościołem Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Zanim przedstawiciele lokalnej jednostki otrzymali klucze do cennego nabytku, całe wydarzenie rozpoczęło się od mszy. Przewodniczył jej ks. Jacek Kołodziejczyk, proboszcz miejscowej parafii. Nabożeństwo zgromadziło funkcjonariuszy państwowej straży pożarnej, druhów z terenu gminy, miejscowe władze, samorządowców, radę sołecką oraz mieszkańców.

Nie zabrakło tradycyjnego przecięcia wstęgi i poświęcenia maszyny. Ten techniczny samochód jednostka pozyskała nieodpłatnie od Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie. Jak podkreślano, nie udałoby się to, gdyby nie wspólne starania komend głównej i wojewódzkiej PSP, parlamentarzystów oraz samego włodarza.

– Z uwagi na położenie jednostki przy trasie DK-1 i dużą liczbę groźnych oraz niebezpiecznych zdarzeń drogowych, wykorzystanie tego dobrze wyposażonego samochodu ułatwi przeprowadzanie akcji ratowniczych – cieszy się wójt Krzysztof Ujma.

Newsletter

Poruszanie się wzdłuż DK 91 naraża życie i zdrowie. Wójt apeluje do parlamentarzystów o wsparcie

Kłomnice

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Jednostka OSP w Zawadzie ma już sto lat. Druhowie zapraszają do wspólnej zabawy

Kłomnice

Delegacja z KRUS-u przyjechała do Kosek, by jednej z mieszkanek zaśpiewać z okazji setnych urodzin

Panki

Newsletter