fbpx

Kłobuck

Druhowie zdezynfekowali kluczowe miejsca w Kłobucku. To przez covid

fot. Urząd Miejski w Kłobucku

Władze Kłobucka podjęły decyzję o wznowieniu akcji dezynfekcji przestrzeni publicznej. Czyszczeniu poddany został między innymi plac targowy, rynek oraz teren w jego bezpośrednim sąsiedztwie. Jak zapowiada magistrat, planowane są kolejne takie działania.

W akcji udział wzięli strażacy z OSP w Kłobucku i Łobodnie. Akcja objęła te miejsca, które mieszkańcy najbardziej uczęszczają. To między innymi przystanki autobusowe, jak i teren wokół nich, parki i skwerki oraz elementy małej architektury miejskiej. Głównie chodzi o ławki i siedziska, ale także barierki czy poręcze. Zdezynfekowano również najbliższe otoczenie wejść do urzędów, szpitala czy ośrodków zdrowia na terenie całej gminy.

Jak podkreślają urzędnicy, użyty do dezynfekcji środek to podchloryn sodu. Mimo, iż jest to substancja żrąca, to jednak właściwie użyta nie powoduje zagrożenia dla zdrowia.

– Użyty środek podawany jest w formie roztworu wodnego przy pomocy specjalnie do tego przystosowanych ręcznych urządzeń do podawania preparatów do ochrony roślin. Wozy bojowe, jakie użytkuje straż w Kłobucku, nie są przystosowane do podawania tego typu żrących środków chemicznych i dla tego bezcelowym jest montowanie zraszaczy pod zderzakowych – informują pracownicy urzędu miejskiego.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter