fbpx

Kłomnice

Duże zainteresowanie jarmarkiem w Kłomnicach

fot. Urząd Gminy Kłomnice

W pierwszą niedzielę kwietnia w hali sportowej w Kłomnicach odbył się Jarmark Wielkanocny. To cykliczne wydarzenie charakteryzują nie tylko wyborne świąteczne przysmaki, ale również występy artystyczne, pokazy i konkursy.

Ta cykliczna impreza przygotowywana jest co roku przez gminny ośrodek kultury, urząd gminy i miejscową podstawówkę, która na potrzeby przedsięwzięcia udostępnia swoją halę sportową. Za przygotowanie potraw, których mieszkańcy mieli możliwość kosztować do woli, odpowiadały panie z kół gospodyń wiejskich z Garnka, Kłomnic, Rzerzęczyc Skrzydlowa i Zdrowej. Chętni mogli skosztować także dań wielkanocnych w typowo śródziemnomorskim klimacie.

Tegoroczny jarmark zgromadził ponad dwudziestu wystawców rękodzieła. To była także dobra okazja, by w ramach akcji „Słodka Gmina Kłomnice” promować lokalne miody. Tradycyjnie nie zabrakło i części rozrywkowej. Uczestnicy obejrzeli występy mażoretek oraz rodzeństwa Mileny i Bartosza Bąk. Okazję do prezentacji miały również zespoły Klepisko, Zdrowianki, Garnkowianki, Senioritki, Kłomnickie Płomyczki czy Kumosie. Nie zabrakło pokazów sztuk walki i tańca towarzyskiego.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter