Kamienica Polska

Dwa tygodnie ferii z GOKSiR-em. Były ciekawe spotkania i wycieczki

fot. Urząd Gminy Kamienica Polska

Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Kamienicy Polskiej zorganizował dla najmłodszych mieszkańców gminy zajęcia w ramach zimowej przerwy od nauki.

W tym czasie dzieci miały możliwość nie tylko nauczyć się wielu ciekawych rzeczy, ale przede wszystkim aktywnie spędzać czas. Oprócz szeregu zajęć sportowych, plastycznych, maratonu gier planszowych, projekcjach filmowych i spotkania z funkcjonariuszem policji, mali mieszkańcy wzięli udział w dwóch wycieczkach. Podczas jednej z nich, w mieszczącym się w Przybnowie gospodarstwie agroturystycznym, ćwiczyli swoje umiejętności artystyczne uczestnicząc w warsztatach z robienia świec.

– W drugim tygodniu ferii odwiedziliśmy Multicentrum Zodiak, gdzie dzieci uczestniczyły w lekcji poświęconej Brazylii. Zajęcia miały charakter naukowy oraz artystyczny. Uzupełnione były o warsztaty z wykorzystaniem konstrukcyjnych klocków K’nex – relacjonuje Żaneta Matusiak z urzędu gminy.

Maluchy zobaczyły też jak działa lokalny samorząd. Uczestniczyły w obradach sesji rady gminy, a także zwiedziły budynek urzędu.

– Przez całe ferie podopieczni mieli zapewniony obiad oraz opiekę w godz. od 9 do 14. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę, a także zapraszamy na zajęcia, które codziennie odbywają się w GOKSiR-ze – dodaje Żaneta Matusiak.

Newsletter

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Delegacja z KRUS-u przyjechała do Kosek, by jednej z mieszkanek zaśpiewać z okazji setnych urodzin

Panki

Mrówka CUP. Lokalny przedsiębiorca zorganizował turniej dla dzieciaków

Kłomnice

Minister Grzegorz Tobiszowski: W Brukseli trzeba walczyć o swoje

Kłomnice

Newsletter