fbpx

Kłobuck

Dwa wnioski z gminy otrzymają resortowe dofinansowanie na łączną kwotę 714 tysięcy

fot. Fotolia

Znana jest już lista samorządów, do których trafią środki z programu wspierającego rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej. Dofinansowanie otrzyma boisko wielofunkcyjne w Łobodnie, a także bieżnia na terenie kłobuckiego OSiR-u.

Jak informują urzędnicy kłobuckiego magistratu, Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu ogłosiło właśnie, które z samorządów otrzymają pieniądze w ramach tegorocznej edycji programu „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej”.

Na ponad siedemset złożonych wniosków dofinansowanie otrzymało sto pięćdziesiąt sześć samorządów, w tym tylko sześć z województwa śląskiego. W gronie wybrańców znalazł się ten związany z budową boiska wielofunkcyjnego i innych elementów sportowych wraz z zagospodarowaniem terenu przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łobodnie. W tym przypadku chodzi o dofinansowanie na poziomie 442 tys. zł.

Drugi wniosek dotyczył przebudowy bieżni i budowy innych elementów lekkoatletycznych na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kłobucku. Tutaj dofinansowanie sięga 272 tys. zł. Aplikujące samorządy złożyły sto siedemdziesiąt trzy wnioski, z czego uwzględniono zaledwie trzydzieści dziewięć z nich. Projekt z Kłobucka jest jednym z trzech w całym województwie śląskim, który się zakwalifikował.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter