fbpx

Konopiska

Dwanaście kluczowych inwestycji za prawie trzydzieści sześć milionów

fot. Shutterstock

Władze gminy postawiły sobie na ten rok ambitne cele. Ma on obfitować w szereg dużych przedsięwzięć infrastrukturalnych. Chodzi zarówno o dokończenie już wdrażanych projektów, jak i start z nowymi. Najważniejszym punktem przewidzianym do realizacji w 2023 roku będzie przedszkole z oddziałem żłobkowym.

Najwięcej kosztować ma stworzenie budynku sześciooddziałowego przedszkola z wyodrębnionym oddziałem żłobkowym i zespołem żywieniowym. Mający powstać przy ulicy Lipowej w Konopiskach obiekt pochłonie 15,4 mln zł. Ogromną część, bo niecałe 8,8 mln zł z tej puli władze gminy pozyskały w ramach finansowanego przez podatników tzw. „Polskiego Ładu”.

Z tego samego źródła pochodzi dofinansowanie na cztery inne inwestycje. Mowa o modernizacji boiska wraz z instalacją oświetlenia przy stadionie lekkoatletycznym, finalizacji budowy drogi w ciągu ulicy Szmaragdowej w Konopiskach czy rozbudowie oświetlenia ulicznego oraz Domu Seniora w tej miejscowości. Wspomniane zadania to kolejne 11,5 mln zł, z uwzględnieniem prawie 5,5 mln zł otrzymanego dofinansowania.

Lokalni urzędnicy potwierdzają, że trwają przygotowania do kolejnych etapów budowy chodników w ciągu dróg wojewódzkich biegnących przez Aleksandrię i Korzonek oraz postawienie peronu autobusowego w Wygodzie. Całkowity koszt tych trzech zadań to ponad 2,6 mln zł, z czego dofinansowanie, tym razem z urzędu marszałkowskiego, sięgnie blisko połowy tej kwoty.

Łącznie 6,2 mln zł z tegorocznego budżetu samorząd wyda na kontynuację termomodernizacji wielofunkcyjnego budynku przy ulicy Lipowej, modernizację oświetlenia ulicznego na terenie gminy, przebudowę drogi ulicy Słonecznej w istniejącym pasie drogowym w Aleksandrii Drugiej czy budowę Domu Sołeckiego w Hutkach. Poza wymienionymi, miejscowa administracja ma w planach również sporą listę pomniejszych zadań.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter