fbpx

Przyrów

Dziękczynili za tegoroczne plony. Dożynki przybrały wyłącznie wymiar sakralny

fot. Urząd Gminy Przyrów

13 września w kościele parafialnym Najświętszej Maryi Panny Szkaplerznej i Św. Doroty w Przyrowie mieszkańcy gminy dziękowali za tegoroczne plony. Tym razem, ze względu na zagrożenie epidemiologiczne, gminne dożynki przybrały wyłącznie wymiar sakralny.

Obchody rozpoczęło uroczyste poświęcenie tradycyjnego wieńca i chleba dożynkowego, wypieczonego z ziarna zebranego podczas tegorocznych żniw. Na ręce ks. Pawła Lesiakowskiego, proboszcza parafii, ten symbol ciężkiej pracy na roli przekazał wójt Robert Nowak. Włodarz w krótkim przemówieniu podkreślił jednocześnie i podziękował rolnikom za wielki trud, wysiłek i zaangażowanie, jaki wkładają każdego dnia, aby na polskim stole nie zabrakło chleba.

Mieszkańcy przygotowali również kosz z płodami rolnymi. Jako dar ołtarza złożyli go Ewa Żmuda, sołtys Przyrowa, oraz towarzyszący jej radni — Władysław Nowak i Mirosław Hamerla.

– Dożynki w gminie Przyrów to uroczystość o długiej tradycji. Święto Plonów to dla rolników czas symboliczny, czas podsumowań efektów długotrwałej, wytężonej pracy. To wyjątkowy dzień, w którym rolnicy dzielą się z innymi swoją radością z pomyślnego zakończenia żniw – podkreśla wójt Robert Nowak.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter