fbpx

Kłomnice

Dzięki kolejnej edycji corocznego konkursu będzie można wspomóc potrzebujących

fot. Pixabay

Do końca listopada można składać prace artystyczne w ramach XIII Powiatowego Konkursu Bożonarodzeniowego „Anioły i Pierniki”. Jak co roku dochód ze sprzedaży prac konkursowych przekazany zostanie na rzecz dzieci z ubogich rodzin i osób samotnych.

Konkurs adresowany jest do przedszkolaków, dzieci ze szkół podstawowych i młodzieży gimnazjalnej oraz wszystkich tych dorosłych mieszkańców, którzy nie zajmują się zawodowo wytwórstwem wyrobów piekarniczych.

Ma ona na celu nie tylko popularyzację bożonarodzeniowych tradycji, ale przede wszystkim ożywienie międzyludzkich więzi, relacji pomiędzy uczniami, a także kształtowanie wśród uczestników idei niesienia pomocy i umiejętności dzielenia się choćby najmniejszym dobrem.

Termin składania wykonanych z masy solnej aniołów oraz wypieków w postaci pierników upływa 30 listopada. Trzeba je dostarczyć do kłomnickiej podstawówki przy ulicy Szkolnej. Samo rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 16 grudnia podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego.

– Anioły jak co roku trafią na sprzedaż, a pozyskane w ten sposób środki przeznaczone zostaną na paczki dla dzieci z ubogich rodzin. Z kolei pierniki jeszcze przed wigilią trafią do samotnych i potrzebujących osób – informuje wójt Piotr Juszczyk.

Konkurs organizuje Gminny Ośrodek Kultury w Kłomnicach przy finansowym wsparciu urzędu gminy oraz Starostwa Powiatowego w Częstochowie. Redakcja wPowiecie.pl objęła patronat medialny nad tym wydarzeniem. Z regulaminem konkursu można zapoznać się tutaj.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter