Dzięki ministerialnej dotacji wyremontują kolejne drogi powiatowe

Mieszkańcy kolejnych trzech gmin powiatu częstochowskiego powinni mieć niewątpliwie powód do zadowolenia. Wojewoda śląski przyznał bowiem pod koniec maja promesy finansowe na odbudowę dróg zarządzanych przez częstochowskie starostwo. Pieniądze będą pochodzić z koordynowanego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji programu usuwania skutków klęsk żywiołowych.

To drugie tegoroczne dofinansowanie z powodziówek. W kwietniu ministerstwo zagwarantowało 3,2 mln zł na przebudowę drogi od Widzowa do DK 91, w gminie Kruszyna, a na terenie kłomnickiego samorządu – szlaku w Rzerzęczycach. Tym razem 7,4 mln zł dotacji ma wspomóc odbudowę niemal dziesięciu kilometrów powiatowych traktów.  

Głównym zadaniem będzie przebudowa prawie 6,5 kilometra drogi nr 1098. Prace mają być przeprowadzone na dwóch odcinkach. Pierwszy z nich biegnie w gminie Przyrów. W jej obszarze wyremontowane zostanie blisko 3,5 kilometra od Julianki do Sierakowa. Kolejne trzy kilometry, na odcinku od Konstantynowa do Podlesia, to zadanie na terenie samorządu Lelowa.

Ponadto modernizacja obejmie ponad trzykilometrowy odcinek drogi powiatowej nr 1041 w gminie Janów, konkretnie od Małusów Wielkich do miejscowości Żuraw. Powiatowy Zarząd Dróg w Częstochowie ogłosił już nawet przetarg, który ma wyłonić wykonawcę tego przedsięwzięcia.

Piotr Biernacki, fot. Pixabay