fbpx

Mstów

Dzięki pozyskanym dotacjom ochotnicy mogli zakupić nowy sprzęt dla swoich jednostek

fot. Urząd Gminy Mstów

Jednostki ochotniczych straży pożarnych z terenu gminy Mstów zakupiły nowy sprzęt. Inwestycje wymiernie wsparły środki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz budżetu miejscowego samorządu.

Z wojewódzkiej instytucji udało się strażakom pozyskać 25 tys. zł dofinansowania. Pieniądze pochodzą z „Ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych”. Pozostałą część z wartego ponad 35 tys. zł projektu zapewniła gmina Mstów. Istotą doposażenia jednostek było zdobycie sprzętu, który mógłby wydatnie pomóc w zapobieganiu oraz likwidacji skutków katastrof naturalnych, ekstremalnych zjawisk atmosferycznych, jak i awarii technicznych.

Zdecydowano się na zakup pływających motopomp. Trafią one do jednostek w Małusach Małych, Zawadzie, Mokrzeszy, Siedlcu, Kobyłczycach i Kucharach. Natomiast OSP w Mstowie wzbogaci się o pompę elektryczną, a specjalistyczne ubrania zakupią druhowie z miejscowości Małusy Wielkie.

O doposażenie jednostki postarali się także ochotnicy z Krasic. W ramach dotacji z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji nabyli dwie prądnice wodne i opryskiwacz plecakowy.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter