fbpx

Blachownia

Dzień Edukacji Narodowej w Blachowni. Najlepsi nauczyciele dostali nagrody

fot. Urząd Miejski w Blachowni

Sześcioro pedagogów z gminnych placówek oświatowych otrzymało od lokalnych władz doroczne gratyfikacje. Także dyrektorzy szkół wyróżnili kilkunastu nauczycieli.

Dzień Edukacji Narodowej to dobra okazja do podsumowania zaangażowania i jakości pracy przedstawicieli miejscowej oświaty. 29 października w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego, będącej częścią Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łojkach, odbyła się z tej okazji specjalna uroczystość. Wzięli w niej udział nie tylko nauczyciele i pracownicy oświatowych jednostek organizacyjnych, które prowadzi gmina, ale także kierownictwo częstochowskiej delegatury śląskiego kuratorium oraz spore grono samorządowców.

– Dziękuję dyrekcji za dotychczasową dobrą współpracę, o efektach której z przyjemnością dzisiaj mogę mówić. Dziękuję również nauczycielom za troskę o edukację i wychowanie mieszkańców naszej gminy, za dzielenie się wiedzą, pasją i mądrością życiową – mówiła podczas spotkania Sylwia Szymańska. – Dziękuję pracownikom administracji i obsługi za codzienny trud, wysiłek i troskę nie tylko o sprawne funkcjonowanie szkoły, ale przede wszystkim za troskę o dobro i bezpieczeństwo uczniów. Dziękuję związkom zawodowym za dialog i zaangażowanie w sprawy oświaty. Dziękuję radzie miejskiej oraz wszystkim tym osobom i instytucjom, którzy z życzliwością wspierają rozwój naszej oświaty. Życzę państwu spełnienia marzeń w życiu osobistym i w pracy zawodowej – dodała burmistrz.

Co roku, ze specjalnego funduszu, przyznaje ona nauczycielom nagrody za szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej. Podobnie było i tym razem. Wspomniany bonus trafił do Elżbiety Krasińskiej, Justyny Krzywoń, Elżbiety Szurgot, Olgi Ciekot, Hanny Kożuch i Andrzeja Guły. Swoje nagrody wręczyli także dyrektorzy poszczególnych placówek. W sumie trafiły one do dziewiętnastu nauczycieli.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter