fbpx

Konopiska

Dzień Sołtysa. Najpierw wyjazd do Mykanowa, później spotkanie u wójta

fot. Urząd Gminy Konopiska

W ujęciu regionalnym tegoroczny Dzień Sołtysa tym razem świętowano w Mykanowie, ale nie zabrakło także lokalnego akcentu. Dwa dni później z sołtysami z terenu gminy spotkał się wójt Jerzy Żurek.

Dzień Sołtysa to sympatyczne święto, które ma na celu okazanie wdzięczności i szacunku sołtysom za ich pracę i zaangażowanie. Ma również zwrócić uwagę społeczeństwa na niezwykle istotną rolę, jaką te osoby pełnią na polskiej wsi.

11 marca do hali sportowej w Mykanowie zjechali sołtysi z gmin leżących na terenie powiatów częstochowskiego i kłobuckiego. Tradycyjnie miejscowy samorząd reprezentowała silna gminna drużyna. Na sołtysów czekały liczne atrakcje przeplatane artystycznymi występami Kingi Kipigroch, Krzysztofa Hanke, Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Mykanowa czy mażoretek Presto.

W imprezie uczestniczyło spore grono samorządowców i polityków, którzy prześcigali się w składaniu zgromadzonym na sali sołtysom życzeń z okazji ich święta. Spotkanie stało się też dobrą okazją do wręczenia wybranym osobom odznak „Zasłużony dla rolnictwa”.

– Były one przeznaczone dla sołtysów mających szczególne zasługi dla rozwoju wsi. Owe wyróżnienie w naszej gminie otrzymała Monika Owczarek, sołtys Wąsosza – relacjonuje Ewa Stefanowska- Lasoń z urzędu gminy.

Z kolei 13 marca sołtysi poszczególnych miejscowości wchodzących w skład gminy pojawili się w Konopiskach na zaproszenie wójta Jerzego Żurka.

– Funkcja sołtysa jest wyjątkowa. Sołtys nie ma biurka ani wyznaczonych stałych godzin pracy. To gospodarz i opiekun wsi, który jest najbliżej ludzkich spraw – podkreślał włodarz w trakcie tego spotkania.

Jerzy Żurek złożył sołtysom wyrazy wdzięczności za dotychczasową pracę, za trud włożony w pełnienie obowiązków oraz życzenia wszelkiej pomyślności. Wręczył także pisemne podziękowania, kwiaty oraz symboliczne upominki.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter