Mstów

Dziesięć drużyn rywalizowało o puchar wójta

fot. Urząd Gminy Mstów

Podczas siódmej edycji turnieju, jaki w minioną sobotę rozegrany został w hali przy Zespole Szkół w Mstowie, najlepsi okazali się zawodnicy Skry Częstochowa. W finale piłkarze pokonali Olimpię Huta Stara. Trzecie miejsce zajęła Warta I Mstów. Gospodarze wygrali z Golem Częstochowa.

Halowy Turniej o Puchar Wójta Gminy Mstów systematycznie przyciąga miłośników lokalnych rozgrywek. W tej odsłonie zmagań rywalizowali ze sobą sportowcy z rocznika 2006 i ich młodsi koledzy.

W wydarzeniu udział wzięło dziesięć zespołów, które organizatorzy podzielili na dwie grupy. Na parkiecie miejscowej hali sportowej okazję do prezentacji swoich umiejętności mieli zawodnicy z czterech częstochowskich klubów oraz po jednym z Poczesnej, Kłomnic, Olsztyna. Rodzimy grunt reprezentowały dwie drużyny.

W klasyfikacji końcowej na szczycie znalazła się Skra Częstochowa, tuż za nią Olimpia Huta Stara
Warta I Mstów i Gol Częstochowa. Kolejne miejsca przypadły w udziale Victorii Żytno, Gminie Kłomnice, Sokołowi Olsztyn, UKS Raków Częstochowa, Jurajskim Wilkom Częstochowa i Warta II Mstów.

Krzysztof Choryłek, przewodniczący rady gminy, który nagrody wręczał w imieniu wójta Tomasza Gęsiarza, docenił także indywidualnych zawodników. Za najlepszego strzelca turnieju uznano Igora Kowalskiego z Victorii Żytno. Najlepszym zawodnikiem okazała się Wiktoria Kosielak z częstochowskiego Gola, a bramkarzem – Wiktor Pietrzykowski z tamtejszej Skry. Mikołaj Kasprzycki, zawodnik Warty I Mstów, okazał się natomiast najlepszym obrońcą, a odkryciem zawodów okrzyknięto Igora Sudę ze Skry Częstochowa.

Newsletter

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Delegacja z KRUS-u przyjechała do Kosek, by jednej z mieszkanek zaśpiewać z okazji setnych urodzin

Panki

Mrówka CUP. Lokalny przedsiębiorca zorganizował turniej dla dzieciaków

Kłomnice

Minister Grzegorz Tobiszowski: W Brukseli trzeba walczyć o swoje

Kłomnice

Newsletter