fbpx

Blachownia

Dziś ruszyło głosowanie w budżecie obywatelskim. Potrwa do 18 grudnia

fot. Pixabay

Do 18 grudnia mieszkańcy gminy powalczą o realizację inwestycji, które sfinansowane zostaną z przyszłorocznego budżetu obywatelskiego. Jako oręż posłuży karta do głosowania lub głos oddany na dedykowanej inicjatywie stronie internetowej.

Potencjalnych zadań, które przebrnęły pozytywnie etapy oceny jest łącznie trzydzieści jeden. Osiemnaście dla samego miasta i trzynaście w sołectwach. Ale pieniędzy nie wystarczy na wszystkie. Przeznaczone 350 tys. zł przyczyni się wykonaniu tych, które uzyskają w plebiscycie największą liczbę wskazań.

Głosować można tradycyjnie i online. W tym drugim przypadku należy zarejestrować się na dedykowanej stronie internetowej konsultacje.blachownia.pl.

Zwolennicy starej szkoły, i wrzucenia kartki do urny, mogą to zrobić w specjalnie wyznaczonych punktach na terenie gminy. Jest ich łącznie siedem.

W Blachowni znajduje się on w gmachu urzędu, w godzinach jego pracy, a w sobotę i niedzielę od godz. 10 do 16. W Łojkach zorganizowany został w szkole podstawowej i także w tym przypadku jest on dostępny każdego dnia, od godz. 7 do 19.

Z kolei w Cisiu trzeba będzie się udać do remizy. Tam głosować będzie można w najbliższą sobotę i niedzielę w godz. od 10 do 16.

Podobnie dwa dni weekendu czynne będą punkty w trzech miejscowościach. W Konradowie, w centrum rekreacyjno-sportowym przy ulicy Wrzosowej od godz. 12 do 14, w Starej Gorzelni – od godz. 12 do 17 w lokalu Stowarzyszenia na ulicy Wielkoborskiej 26, a w Nowej Gorzelni w gabinecie logopedycznym mieszczącym się pod nr 99 – w sobotę od godz. 8 do 15, a niedzielę od godz. 10 do 15.

W Wyrazowie natomiast punkt dostępny jest już dzisiaj (środa, 11 grudnia – przy. red.) w centrum rekreacyjnym na ulicy Podmiejskiej, od godz. 17 do 19. Dwa kolejne terminy przypadną na sobotę i niedzielę – od godz. 13 do 15.

Poniżej zamieszczamy listę proponowanych zadań.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter