fbpx

Blachownia

Edukacja jutra dla uczniów z Łojek. Miejscowy samorząd startuje z nowym projektem

Fot. Fotolia

Z początkiem nowego roku szkolnego podstawówka w Łojkach wzbogaci program i ofertę edukacyjną. Gmina przystąpi bowiem do realizacji projektu, na który pozyskała właśnie 283 tys. zł z Unii. Skorzystać mają zarówno uczniowie, jak i pedagodzy.

Blachownia znalazła się w gronie trzech podmiotów w terenu powiatu częstochowskiego, którym udało się pozyskać pieniądze na poprawę efektywności kształcenia ogólnego. Rozstrzygnięty przez urząd marszałkowski konkurs dotyczył obszarów wiejskich. Oprócz tutejszego samorządu pieniądze trafią jeszcze na teren Starczy i Przyrowa.

Ogólnym celem wartego łącznie 314 tys. zł projektu jest taka poprawa jakości kształcenia, by uczniowie mogli wyrobić w sobie niezbędne umiejętności społeczne, które w przyszłości pomogą im bez większych problemów odnaleźć się na dynamicznym, zmieniającym się rynku pracy. A pomóc mają w tym zwiększona ilość dodatkowych zajęć z matematyki, nauk przyrodniczych czy informatyki. Prowadzone będą także bezpłatne kursy języka angielskiego i niemieckiego, jak również warsztaty kółka szachowego czy obywatelskiego.

Uczniowie z Łojek mają mieć zwiększoną liczbę godzin warsztatowych poza samym budynkiem szkoły, a dla tych, którzy wymagają specjalnego wsparcia przygotowano zajęcia korekcyjno-kompensacyjne i logopedyczne. Dopełnieniem działań, zaplanowanych na cały przyszły rok szkolny, będzie także podniesienie kwalifikacji nauczycieli. Wezmą oni udział w licznych szkoleniach, które mają im pomóc wdrożyć najnowocześniejsze metody nauczania.

– To kolejny duży krok do podniesienia jakości kształcenia w naszej gminie – cieszy się burmistrz Sylwia Szymańska, komentując sukces na swoim profilu facebook’owym. – W ramach zadań doposażymy szkołę w nowoczesne pomoce dydaktyczne, tablice interaktywne, a uczniowie będą mięli możliwość udziału w dodatkowych zajęciach językowych, szachowych oraz nauki nowoczesną metodą eksperymentu. Projekt przewiduje zajęcia dla uczniów szczególnie uzdolnionych, ale także wsparcie dla dzieci mających trudności z nauką – dodaje.

W najbliższym czasie mają się rozstrzygnąć losy kolejnego konkursu, w którym gmina walczy o pieniądze na lepszą edukację dla dzieci z Blachowni. Projekt, który ma być realizowany w blachowniańskiej „jedynce” i „dwójce”, opiewa łącznie na niemal 800 tys. zł.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter