fbpx

Ekologia w powiecie

„Eko-Strefa” w Witkowicach. Powstała piękna, nowoczesna i w pełni wyposażona pracownia

fot. Szkoła Podstawowa w Witkowicach

Pod koniec października w w Szkole Podstawowej w Witkowicach nastąpiło uroczyste otwarcie nowej pracowni do nauk przyrodniczych. Dzięki realizacji „Eko-Strefy”, bo tak nazwano klasę, uczniowie mogą korzystać z nieszablonowych rozwiązań do poznawania otaczającej ich rzeczywistości.

W stworzeniu nowoczesnej przestrzeni wydatnie pomogły środki pozyskane z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, który co roku dotuje finansowo tworzenie pracowni do nauk przyrodniczych, matematycznych czy fizycznych na terenie województwa śląskiego. Wszystko odbywa się w ramach organizowanych konkursów – „Zielona Pracownia_Projekt” oraz „Zielona Pracownia”.

Szkoła w Witkowicach pozyskała maksymalne wsparcie – 50 tys. zł. Resztę wydatków pokrył organ prowadzący, czyli miejscowa gmina oraz rodzice. Prace ruszyły w czasie wakacji.

– Zaadaptowano salę lekcyjną, która została gruntownie zmodernizowana i doposażona w sprzęt multimedialny. Pomieszczenie odnowiono – pomalowano ściany, założono nowe rolety i klimatyzację. W sali zamontowano również szafy na pomoce dydaktyczne, stół demonstracyjny, gabloty ekspozycyjne i informacyjne, stojak na mapy, a także nowe stoliki, krzesła, taborety i biurko. Poza tym w zdobywaniu wiedzy pomagać będą zakupione pomoce dydaktyczne, między innymi szkolny ogródek meteorologiczny, profile glebowe, gablota „Historia Ziemi”, plansze dydaktyczne, tablety, zestaw szkolny do badania jakości wody, gleby i powietrza oraz zestaw odczynników. Stworzono również piękny kącik ekologiczny z akwarium i ogrodem wertykalnym – informują propagatorzy przedsięwzięcia.

Na oficjalną inaugurację dzieci przygotowały spektakl o tematyce ekologicznej „W bajkowym świecie ekobohaterów”, jak również odbyła się lekcja pokazowa, prezentująca całą gamę nowych możliwości nauki.

– Dzięki zaangażowaniu wielu osób powstała piękna, nowoczesna i w pełni wyposażona pracownia. To miejsce przyjazne uczniom, w którym zdobywanie wiedzy kojarzyć się będzie z odkrywaniem, badaniem i samodzielnym poznawaniem świata. Oprócz realizacji podstawy programowej uczniowie będą moli rozwijać zainteresowania i talenty, zgłębiać i nabywać nowe umiejętności. Ponadto nowoczesna pracownia będzie mogła pełnić integrującą funkcję w społeczności lokalnej, stając się miejscem otwartych spotkań, pokazów efektownych doświadczeń oraz prezentacji projektów uczniowskich zaznacza dyrekcja placówki z Witkowic.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter