fbpx

Ekologia w powiecie

„Ekologiczne Centrum Nauki” w Waleńczowie. To kolejna zielona pracownia w gminie

fot. Urząd Gminy Opatów

W minionym roku w Szkole Podstawowej im. Juliana Tuwima w Złochowicach powstała „Zielona ekobaza na Wesołej”. W tym natomiast, dzięki wsparciu projektu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, nowoczesną pracownię do nauk przyrodniczych stworzono w Waleńczowie.

– W bieżącym roku Szkoła Podstawowa w Waleńczowie przystąpiła do dwóch konkursów organizowanych przez katowicki WFOŚiGW. W pierwszym konkursie – „Zielona Pracownia_Projekt’2021” wygrała nagrodę w wysokości 10 tys. zł, a w drugim – „Zielona Pracownia’2021” – otrzymała dotację w wysokości 40 tys. zł – podkreśla opatowski urząd gminy.

Pozyskane środki wykorzystano na remont sali, by stworzyć „Ekologiczne Centrum Nauki”, klasę dedykowaną poszerzaniu horyzontów z zakresu nauk przyrodniczych.

– Podjęte działania znacznie poprawiły bezpieczeństwo i estetykę pomieszczenia, a ponadto pozwoliły w sposób niekonwencjonalny zagospodarować przestrzeń. Nauka w tej klasie znacznie podniesie świadomość ekologiczną uczniów, uatrakcyjni zajęcia, co przyniesie lepsze rezultaty w nauczaniu. Pracownia będzie ponadto miejscem organizacji różnorodnych przedsięwzięć przyrodniczych oraz akcji ekologicznych dla dzieci i młodzieży – zaznaczają miejscowi urzędnicy.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter