fbpx

Wręczyca Wielka

Eksplozja w gminie. 37-latek z poważnymi obrażeniami

fot. Pixabay

W jednym z domów jednorodzinnych w Klepaczce doszło do wybuchu gazu. Na skutek eksplozji poparzeniu uległ mieszkaniec tej miejscowości.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę. Jak wstępnie udało się ustalić, w czasie wykonywania prac remontowych w budynku 37-latek poczuł ulatniający się z kuchenki gaz. W momencie, gdy mężczyzna próbował zakręcić jego dopływ z butli, nastąpił wybuch.

Poszkodowany z rozległymi obrażeniami ciała trafił do częstochowskiego szpitala. Na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Śledczy ustalają zarówno okoliczności samego wypadku, jak i przyczynę eksplozji. Na jej wyniki trzeba jednak poczekać, gdyż wcześniej konieczne będzie przeprowadzenie przez biegłych szeregu niezbędnych ekspertyz.

– Przy okazji tego zdarzenia apelujemy do wszystkich osób, które korzystają w butli gazowych, że nieprawidłowe ich podłączenie stanowi śmiertelne zagrożenie. Pamiętajmy, że przy każdej wymianie butli należy sprawdzać szczelność podłączenia – zwracają uwagę kłobuccy policjanci.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter