fbpx

Przyrów

Etnostrada już w najbliższą sobotę. Szykuje się ciekawe wydarzenie

fot. Pixabay

W najbliższą sobotę, w hali sportowej przyrowskiej szkoły podstawowej, odbędzie się Etnostrada Gminy Przyrów. Na imprezie, której organizacji przyświeca idea kultywowania tradycji folklorystycznych, wystąpią dobrze znane w regionie, rodzime zespoły ludowe. Początek wydarzenia zaplanowano na godz. 18.

Wśród głównych bohaterów wieczoru nie zabraknie wielokrotnie nagradzanego na wielu przeglądach Zespołu Pieśni i Tańca „Przyrowskie Nutki”. Ta dziecięco-młodzieżowa formacja emanuje artystycznym wykonaniem palety tańców nie tylko wywodzących się z regionu częstochowskiego, ale również ze Śląska czy Lubelszczyzny.

Promocji kultury ludowej dopełnią działające przy Gminnym Ośrodku Kultury zespoły śpiewacze i obrzędowo-ludowe. Wystąpią „Przyrowianki”, „Cyganeczki” z Sygontki oraz „Zalesianki” z Zalesic. Działający w Stowarzyszeniu Na Rzecz Rozwoju Gminy Przyrów organizatorzy przedsięwzięcia zachęcają do udziału w wydarzeniu, gwarantując przy tym przybyłym dobrą zabawę i regionalny stół obfitości.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter