fbpx

Kłomnice

Festiwal Folklorystyczny „Zza Miedzy” w tę sobotę. Gwiazdą wieczoru będzie Afromental

fot. Facebook.com/Afromental

W najbliższą sobotę w Kłomnicach, na błoniach przed szkołą podstawową, odbędzie się coroczny Festiwal Folklorystyczny „Zza Miedzy”. Władze gminy zapraszają na koncerty, występy artystyczne, degustacje lokalnych specjałów i wiele innych atrakcji.

Muzyczną gwiazdą tegorocznego folkowego święta będzie grupa Afromental. Ale to na deser. Wcześniej zaprezentuje się plejada artystów z regionu i gminy. Bo w całym zamyśle tego przedsięwzięcia leży, by promować przede wszystkim dziedzictwo lokalności, pielęgnować tradycje i kulturę ludową.

Impreza rozpocznie się o godz. 14. W przeglądzie wystąpi w tym roku osiemnaście kapel i zespołów ludowych. Potrwa on do godz. 17.30. Rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie wyników nastąpi około godz. 18, a w międzyczasie swoje umiejętności zaprezentują „Kłomnickie Płomyczki”. Nie zabraknie i kolejnych grup, które działają przy Gminnym Ośrodku Kultury w Kłomnicach. Na scenie pojawią się również „Senioritki”, Klub Tańca Towarzyskiego „Styl” oraz Orkiestra Dęta OSP Kłomnice, której towarzyszyć będą mażoretki „Fanaberia”.

– Atrakcje z pewnością zadowolą zarówno dzieci, jak i dorosłych. Zapraszam wszystkich bardzo serdecznie. Mam nadzieję, że wzorem ubiegłych lat dobrze będziemy się bawić, integrować i miło spędzimy to popołudnie i wieczór – mówi wójt Piotr Juszczyk.

Podczas wydarzenia, poza czysto rozrywkowymi emocjami, będzie można również udzielić realnego wsparcia osobom, które cierpią na nowotwory krwi. Na festiwalu obecni będą wolontariusze Fundacji DKMS. Jej głównym celem działalności jest znajdywanie dawców dla osób, dla których wyzdrowienia niezbędne jest znalezienie dawcy komórek macierzystych szpiku.

– Liczymy na to, że również i nasi mieszkańcy przyłączą się do tej wspaniałej akcji, że zarejestrują się w bazie fundacji i przyłączą się do walki z nowotworami krwi. To jedyna w swoim rodzaju okazja, by odnaleźć swojego genetycznego bliźniaka, a dzięki ofiarowaniu szpiku dać komuś szansę na dalsze życie – dodaje włodarz Kłomnic.

Newsletter

Poruszanie się wzdłuż DK 91 naraża życie i zdrowie. Wójt apeluje do parlamentarzystów o wsparcie

Kłomnice

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Jednostka OSP w Zawadzie ma już sto lat. Druhowie zapraszają do wspólnej zabawy

Kłomnice

Delegacja z KRUS-u przyjechała do Kosek, by jednej z mieszkanek zaśpiewać z okazji setnych urodzin

Panki

Newsletter