fbpx

Konopiska

Finał szachowych mistrzostw. To już dziesiąta edycja turnieju

fot. Urząd Gminy Konopiska

Ostatniego dnia kwietnia odbyło się rozdanie nagród w ramach X Szachowych Mistrzostw Gminy Konopiska.

Podczas trwania zawodów szachiści rozegrali jedenaście turniejów, wyłaniających mistrza gminy w trzech kategoriach wiekowych. Pierwsza dotyczyła uczniów siódmych i ósmych klas szkół podstawowych, druga – młodzieży ze szkół średnich, a trzecia przypisana została seniorom.

– Po zakończeniu cyklu zawodów podsumowano punkty i wyłoniono najlepszych zawodników – informuje Mariola Łyszczarz z Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Konopiskach, który był organizatorem wspomnianych mistrzostw.

Wśród najmłodszych uczestników najlepszy okazał się Michał Solecki. Z grona młodzieży uczęszczającej do szkół średnich rywali zdeklasował Mikołaj Wolański, a spośród seniorów na pierwszej lokacie wylądował Włodzimierz Hofman.

Zawodnicy z największą ilością zdobytych punktów otrzymali pamiątkowe dyplomy, puchary i upominki, które wręczyła im Iwona Lisek, zastępca wójta Jerzego Żurka.

Z kolei dla Stanisława Żugaja organizatorzy przygotowali specjalne podziękowanie za wieloletnie starty w rozgrywkach szachowych i godne reprezentowanie sołectwa Hutki i gminy w tych zmaganiach. Jednak niedyspozycja zdrowotna nie pozwoliła panu Stanisławowi na odebranie podziękowania – dodaje Mariola Łyszczarz, zapraszając jednocześnie wszystkich chętnych szachistów z terenu gminy do udziału w tegorocznych spotkaniach.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter