fbpx

Mstów

Firma z Korwinowa dostarczy wóz bojowy dla druhów z Jaskrowa

fot. Piotr Biernacki

Mające siedzibę w Korwinowie, w gminie Poczesna, przedsiębiorstwo „Bocar” dostarczy nowy samochód dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaskrowie. Jego wartość to niemal 790 tys. zł. 

7 sierpnia wybrano ofertę w przetargu na zakup średniego wozu ratowniczo-gaśniczego, z napędem na cztery koła oraz z kompletnym wyposażeniem. W postępowaniu wpłynęła tylko jedna propozycja, właśnie firmy z Korwinowa. Cena mieściła się jednak w puli środków, jakie lokalny samorząd i druhowie z Jaskrowa mają zabezpieczone na ten cel. Opiewa dokładnie na kwotę 789 660 zł.

Znaczną część tych kosztów uda się pokryć strażakom z pozyskanych dotacji zewnętrznych. 160 tys. zł przekazał Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, a kolejne 300 tys. zł – Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej. Resztę dorzuci gmina Mstów z własnego budżetu.

Włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego jednostka dysponuje obecnie wysłużonym już mercedesem 1019 oraz lekkim fordem transitem. Fabrycznie nowy wóz do Jaskrowa ma dotrzeć na początku listopada. Podniesie znacznie zdolność bojową, nie tylko w zakresie zwalczania pożarów. Ze względu na położenie przy drodze wojewódzkiej ochotnicy są też bardzo często dysponowani do wielu zdarzeń drogowych. 

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter