fbpx

Ekologia w powiecie

Fundusz nagrodził trzydzieści najlepszych prac plastycznych

fot. Pixabay

Dwieście trzynaście prac plastycznych wpłynęło na ostatnią edycję konkursu „TAK dla Czystego Powietrza”. Spośród nich jury wyłoniło pod koniec ubiegłego roku trzydzieści najlepszych, do których autorów trafiły przewidziane nagrody i wyróżnienia.

Konkurs na ekologiczny plakat z zakresu efektów likwidacji niskiej emisji „TAK dla Czystego Powietrza” przeznaczony jest dla dzieci w wieku przedszkolnym, uczniów szkół podstawowych i świetlic środowiskowych z województwa śląskiego.

– To jest konkurs, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród najmłodszych. Promuje proekologiczne postawy i pokazuje nam, jak oni postrzegają środowisko naturalne. Rozszerzyliśmy dostępność konkursu i wprowadziliśmy nową kategorię dla przedszkolaków – wyjaśnia Tomasz Bednarek, prezes WFOŚiGW w Katowicach.

Nagrody i wyróżnienia przyznane zostały w sześciu kategoriach wiekowych. Pośród dzieci w wieku przedszkolnym pierwsze miejsce zdobyła pięcioletnia Maja Wernicka. W grupie sześcio i siedmiolatków najlepszą pracę przygotował Józef Jendrysko z Tych, a ośmio i dziewięciolatków – Vivien Adamczyk z Bytomia.

Kolejne trzy – dziesięcio i jedenastolatków, dwunasto i trzynastolatków oraz czternasto i piętnastolatków – wygrały odpowiednio Tatiana Modzelewska z Siewierza, Laura Paździor z Pszczyny oraz Jakub Gotkowski z Siewierza.

– Największą konkurencję miała grupa najmłodszych uczestników, w której zgłoszonych zostało pięćdziesiąt siedem prac. Do zwycięzców trafią między innymi drony, hulajnogi, czytniki e-booków oraz zestawy do rysowania i książki – informuje WFOŚiGW w Katowicach.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter