fbpx

Ekologia w powiecie

Fundusz wsparł zakup samochodu dla kłobuckiej straży

fot. KP PSP w Kłobucku

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach przekazał 250 tys. zł na zakup nowego samochodu pożarniczego dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kłobucku. Auto przybyło do jednostki 12 stycznia.

Nowy pojazd to scania GBA. Auto dysponuje oczywiście napędem na wszystkie koła oraz nowoczesnym wyposażeniem, które jest niezbędne przy podejmowaniu akcji ratunkowych i pożarniczych. Oprócz Funduszu środki na jego zakup przekazały również inne instytucje, w tym miejscowe starostwo i kłobuckie samorządy.

– Dzięki dobrej woli, życzliwości i doskonałej współpracy między KP PSP w Kłobucku a parlamentarzystami, Komendantem Głównym PSP, Śląskim Komendantem Wojewódzkim PSP, WFOŚiGW w Katowicach, a także starostą, burmistrzami i wójtami powiatu kłobuckiego możemy cieszyć się z nowego samochodu. Jesteśmy wdzięczni za docenienie naszych działań. Po wielu latach KP PSP w Kłobucku doczekała się nowych wozów bojowych oraz nowego sprzętu niezbędnego do działań ratowniczo-gaśniczych. „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek” – po to jesteśmy i tym się kierujemy – podsumowują i dziękują strażacy na swoim profilu facebook’owym.

Szerokie wspieranie organizacji strażackich jest bardzo ważną składową, które wpisują się zakres działań WFOŚiGW w Katowicach. W ubiegłym roku Fundusz dofinansował bowiem zakup dwudziestu pojazdów dla jednostek ochotniczych straży pożarnych kwotą 6 mln zł (w tym 3 mln zł ze środków NFOŚiGW), zakup sprzętu dla prawie ćwierć tysiąca jednostek OSP kwotą 2,4 mln zł (w tym 1 mln zł ze środków NFOŚiGW) czy zakup sprzętu dla młodzieżowych drużyn pożarniczych dla ponad dwudziestu jednostek OSP, na co wydatkował 300 tys. zł. Poza tym środki na zakup sprzętu i pojazdów dla jednostek Państwowej Straży Pożarnej wydane zostało łącznie 8,7 mln zł.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter