fbpx

Kłomnice

GDDKiA zamontuje dwa kolejne sygnalizatory na DK 91 w Kłomnicach

fot. Pixabay

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozszerza zakres planowanych robót na biegnącej przez gminę Kłomnice drodze krajowej nr 91. Po wcześniej zapowiedzianym montażu sygnalizacji świetlnej w Witkowicach i Kłomnicach, przy skrzyżowaniu z ulicą Sądową i Zdrowską, dwie kolejne instalacje pojawią się w rejonie szkoły i przy kościele.

Wszystko wskazuje na to, że tak uciążliwy dla mieszkańców ruch tranzytu przez miejscowość zostanie wreszcie ucywilizowany. Montaż trzech sygnalizatorów w Kłomnicach z pewnością spowolni ruch i wpłynie na poprawę bezpieczeństwa, o co najbardziej już od kilku lat zabiegał wójt Piotr Juszczyk i mieszkańcy z tej miejscowości.

Po zapowiedziach o przystąpieniu do opracowania dokumentacji związanej z projektem docelowej organizacji ruchu i budowy sygnalizacji w Witkowicach oraz Kłomnicach, na skrzyżowaniu z ulicą Sądową i Zdrowską (pisaliśmy o tym tutaj), niedawno do urzędu gminy dotarła informacja, iż GDDKiA zamontuje sygnalizatory także w rejonie szkoły i kościoła. Chodzi o skrzyżowania z ulicą Księżą i Bartkowicką, a w drugim przypadku – z ulicą Ogrodową.

Deklaracja tej instytucji jest pokłosiem kolejnego pisma, jakie wójt Piotr Juszczyk skierował do jej pracowników. Po zakomunikowaniu tegorocznych planów robót na DK 91 włodarz wystosował prośbę o reorganizację ruchu w kolejnych dwóch punktach. Apel Juszczyka odniósł skutek. W odpowiedzi GDDKiA poinformowała, że w miejscach wskazanych przez władze gminy pojawią się wzbudzane sygnalizacje świetlne. Zastąpią one tym samym obecną sygnalizację ostrzegawczą.

Zgodnie z deklaracją, inwestycje mają być ukończone jeszcze w bieżącym roku.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter