fbpx

Kłobuck

Główne założenia tegorocznego budżetu

fot. Fotolia

Ponad 100 mln zł dochodów i wydatki przekraczające 115 mln zł, z których część ma zostać pokryta z wykorzystaniem kredytu. W 2023 roku na inwestycje kłobucki magistrat zamierza przeznaczyć ponad 26 mln zł.

Z jednej strony modernizacje ulic Witosa, Wyszyńskiego, Mickiewicza i Ogrodowej w Kłobucku oraz budowa sali gimnastycznej przy jednej ze szkół w tym mieście, a z drugiej – termomodernizacja hali Ośrodka Sportu i Rekreacji czy zagospodarowanie terenu sąsiadującego ze szkołą w Kamyku. To sześć najważniejszych i jednocześnie najdroższych projektów przeznaczonych do realizacji w bieżącym roku. Ich sfinalizowanie pochłonie łącznie prawie 15,4 mln zł.

W przypadku remontów infrastruktury drogowej władze Kłobucka podeprą się dofinansowaniem z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, natomiast jeśli chodzi o kilka innych zadań mogą liczyć na spore środki z również finansowanego przez podatników tzw. „Polskiego Ładu”.

1 mln zł tutejszy samorząd zamierza dołożyć do przebudowy drogi powiatowej biegnącej wzdłuż ciągu ulic Zamkowej i Długosza. W budżecie znalazły się też pomniejsze zadania, podobie zresztą jak sporządzenie planów do realizacji w przyszłości. Dość ambitnych, patrząc na ilość projektów, które w tym roku magistrat zamierza zlecić do wykonania. Chodzi chociażby o takie ulice jak Jasna, Harcerska, Paderewskiego, Rómmla, Sobisia, łącznik Zakrzewskiej i Sienkiewicza czy zaktualizowanie dokumentacji przebudowy na osiedlu Smugi II.

Zlecania wykonania projektów nie skupią się jedynie na infrastrukturze drogowej. Za 380 tys. zł powstaną plany budowy sieci wodno-kanalizacyjnej i kanalizacyjnej dla osiedla przy ulicy Cielebana, „siódemki”, a także sołectwa Zakrzew. 270 tys. zł zapisano na sporządzenie dokumentacji budynku mieszkalnego przewidzianego pod najem socjalny. Kolejne 180 tys. zł trafi na przygotowanie projektu przebudowy odkrytego basenu i 170 tys. zł na projekt przewidujący rozbudowę przedszkola nr 5 o miejsca żłobkowe.

Za kwotę sięgającą ponad 1,8 mln zł zostanie zagospodarowany teren będący w bezpośrednim sąsiedztwie urzędu miejskiego, a za prawie 1 mln zł lokalne władze planują zrewitalizować kłobucki rynek, gdzie między innymi powstanie fontanna.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter