fbpx

Konopiska

Gmina będzie świętować. W najbliższą sobotę odbędą się pokazy rycerskie i występy artystyczne

fot. Pixabay

12 września na murawie Stadionu Lekkoatletycznego im. Ireny Szewińskiej odbędzie się Święto Konopisk.

W programie wydarzenia, którego początek zaplanowano na godz. 15, organizatorzy szykują szeroką paletę atrakcji. W pierwszej kolejności, na terenie obiektu przy ulicy Sportowej, zaplanowano szereg pokazów historycznych. Będzie można nie tylko zobaczyć, jak funkcjonował średniowieczny młyn, ale także obejrzeć strzelanie z łuku lub kuszy czy też walkę na bezpieczne miecze. Odbędzie się również warsztat tkacki, podczas którego tkany będzie między innymi herb gminy.

Godzinę później wystąpi Biesiada Sarmacka, która zabawi gości wykonaniem zróżnicowanego repertuaru. Tradycyjnie nie zabraknie lokalnych akcentów. Przed rodzimą publicznością zaprezentują się artyści z Zespołu Śpiewaczego Gminy Konopiska, Ludowego Zespołu Koła Gospodyń Wiejskich „Kwiaty Wiosny”, Zespołu „Konopielki” oraz „Walentynek”.

Dla najmłodszych uczestników organizatorzy przewidzieli zabawy z animatorami, a także dmuchańce. Zwyczajowo nie zabraknie też stoisk gastronomicznych. Osoby, które przygotowują Święto Konopisk zwracają się z prośbą do wszystkich, którzy planują wziąć udział w tym przedsięwzięciu, aby w związku z trwającą sytuacją epidemiologiczną pamiętały o konieczności przestrzegania zasad sanitarnych.

Ogłoszenie

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter