fbpx

Konopiska

Gmina doceniona za rozwój infrastruktury sportowej i podejmowane działania zdrowotne

fot. Pixabay

Konopiska zostały laureatem konkursu „Samorząd Promujący Zdrowie”. Gminę doceniono między innymi za skuteczne działania w dziedzinie profilaktyki zdrowego stylu życia.

Wspomniany konkurs jest częścią ogólnopolskiego programu, który ma na celu wyróżnianie osób i instytucji publicznych działających na rzecz promocji zdrowia oraz zdrowego stylu życia.

– Jury w swojej ocenie wzięło pod uwagę takie kryteria jak dotychczasowe działania gminy w zakresie budowy i rozwoju zaplecza sportowo-rekreacyjnego i to zarówno istniejącej infrastruktury jak i działań związanych z jej dalszą rozbudową, aktywność fizyczną mieszkańców korzystających z szerokiej bazy sportowej oraz promocję zdrowego stylu życia. Między innymi pośród najmłodszych mieszkańców naszej gminy – informuje Olga Muc, która odpowiada za promocję gminy.

Reklama

Z kolei jej władze przekonują, iż posiadana infrastruktura sportowa jest doceniana nie tylko przez mieszkańców, ale także wielu odwiedzających.

– Mowa tu nie tylko o „Orlikach”, hali, stadionie czy nowo powstającej hali w Aleksandrii, ale także o malowniczych, bezpiecznych szlakach rowerowych czy siłowniach outdoorowych – mówi wójt Jerzy Żurek.

Jak podkreśla włodarz Konopisk, nie bez znaczenia pozostaje też realizacja szeregu programów szkolnych promujących zdrowy tryb życia wśród dzieci, młodzieży i ich rodzin.

– Wspaniałe sukcesy naszych młodych sportowców to także zasługa wpajanych od dawna idei zdrowego stylu życia i miłości do sportu oraz aktywności. Cieszę się, że doceniono nasze starania, gdyż utwierdza nas to w przekonaniu o dobrze dobranej drodze – dodaje.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter