fbpx

Janów

Gmina Janów wyróżniona w wojewódzkim rankingu

fot. Urząd Gminy Janów

Samorząd kierowany przez wójta Edwarda Moskalika otrzymał tytuł „Lidera Zmiany” w corocznym Rankingu Gmin Województwa Śląskiego 2022.

Ranking organizowany jest co roku przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego we współpracy z Urzędem Statystycznym w Katowicach. Ma on na celu wyłonienie i promowanie tych gmin, które wyróżniają się pod względem rozwoju społeczno-gospodarczego.

Badanie przeprowadzane jest na podstawie szerokich analiz statystycznych, które – w zamyśle inicjatorów – powinny się stać źródłem dyskusji zarówno o bieżącym zarządzaniu, jak i strategicznymi kierunkami rozwoju regionu. Janów zwyciężył w kategorii gmin do dwudziestu tysięcy mieszkańców.

– Wśród stu dwudziestu siedmiu gmin w swej kategorii to właśnie nasza okazała się tą, która od roku 2019 roku dokonała największej realnej zmiany społeczno-gospodarczej i swoistego skoku rozwojowego. Ogromnie cieszymy się z naszego wspólnego sukcesu, który pokazuje, że realizowane nieustannie działania i podejmowane decyzje przynoszą mierzalne efekty – komentuje wyróżnienie urząd gminy.

Wręczenie wyróżnień miało miejsce 29 listopada podczas uroczystej gali, jaka miała miejsce w Katowicach.

– To wyróżnienie dedykuję mieszkańcom, pracownikom urzędu i wszystkich jednostek organizacyjnych, nauczycielom oraz tym radnym, którzy wraz ze mną ciężko pracują dla dobra naszej gminy – komentował po uroczystości wójt Edward Moskalik. – Wyróżnienie ma szczególną wartość dla nas wszystkich. Chociaż gmina nie zajęła pierwszego miejsca, ani nawet dziesiątego w tym rankingu, ale na sto dwadzieścia sześć gmin z ternu województwa śląskiego awansowała ze sto szesnastej pozycji aż o sześćdziesiąt dziewięć miejsc – cieszył się włodarz Janowa.

Przy okazji wójt przypomniał niedawny ranking samorządów, który co roku przygotowuje ogólnopolski dziennik „Rzeczpospolita”. W tym zestawieniu na 1523 gminy wiejskie gmina Janów zajęła 262 miejsce i znalazła się na trzecim miejscu w powiecie częstochowskim.

– Możemy być dumni, że trzy lata właściwych decyzji i wspólnych działań przyniosły wymierne efekty, odczuwalne każdego dnia – podkreśla wójt Moskalik.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter