fbpx

Poczesna

Gmina już po dorocznym przeglądzie stanu technicznego urządzeń zabawowych. Było sporo napraw

fot. Aneta Nawrot/Urząd Gminy Poczesna

Co ze zdewastowanymi i wysłużonymi elementami małej architektury, które na przestrzeni lat pobudowano w różnych częściach gminy? Urzędnicy przekonują, że choć są sukcesywnie naprawiane, to tradycyjnie przed okresem zimowym mają z ich porządkowaniem najwięcej pracy.

Niedawno w Słowiku, na tamtejszym placu zabaw, naprawiona została karuzela tarczowa. Zamontowano nowy bujak na sprężynie, wymieniono uszkodzone siedzisko przy huśtawce wahadłowej i naprawiono huśtawkę wagową. Wymiany doczekały się też uszkodzone deski, ławki i kosze.

– Oprócz placu zabaw, w Słowiku pomalowano również altankę, wyremontowano pomost na oczku wodnym, a przy ulicy Podlaskiej – od strony Korwinowa przy kładce – została zakończona budowa oświetlenia ulicznego – informuje Aneta Nawrot z urzędu gminy.

W Nowej Wsi sfinalizowano prace związane z położeniem kostki wokół nowej altanki przed świetlicą wiejską. Z kolei siłownia, która powstała w tym roku na terenie szkoły w Kolonii Poczesnej przeszła gruntowny, posezonowy przegląd.

– W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców zlecono też wykonanie dokumentacji projektowej dotyczącej oświetlenia ulicznego ulic Katowickiej i Granicznej. Wykonanie tego zlecenia ma nastąpić w 2021 roku – dodaje Aneta Nawrot.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter