fbpx

Miedźno

Gmina kontynuuje modernizację szkoły w Mokrej. Prace obejmą wnętrze budynku

fot. Urząd Gminy Miedźno

Pod koniec lipca wójt Piotr Derejczyk podpisał umowę z firmą budowlaną z Radomska, która zajmie się realizacją kolejnego etapu modernizacji budynku szkoły w Mokrej.

Zaczęło się w styczniu 2021 roku. To wtedy miejscowy urząd podpisał umowę na termomodernizację obiektu. Dzięki pozyskaniu sporego dofinansowania unijnego udało się go docieplić, wymienić stolarkę okienną i drzwiową czy instalację centralnego ogrzewania oraz kotłownię, w której pojawiły się nowoczesne piece na biomasę. Budynek zyskał nowoczesną elewację.

Już w czasie prowadzenia tych prac zdecydowano o sporym rozszerzeniu ich zakresu. Postanowiono dostosować budynek do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zamontowano windę oraz przebudowano wejścia. W związku z tym prace objęły także budowę nowych schodów, by dojścia były kompatybilne z nowymi wejściami do budynku.

Zakres obecnego zamówienia obejmie przede wszystkim roboty wewnątrz szkoły. Planowana jest przebudowa piwnic, parteru, piętra oraz klatki schodowej. Poza tym wykonawca zadba o budowę podziemnego bezodpływowego zbiornika na ścieki, wykonanie miejsc parkingowych i śmietnika, ogrodzenia czy zagospodarowanie terenu wokół jednostki. Pojawią się także zabezpieczenia przeciwpożarowe.

– Planujemy przebudować wnętrze szkoły tak, aby urealnić wielkość klas do liczby uczęszczających do szkoły uczniów. Przede wszystkim, poprzez zmniejszenie ich powierzchni, doprowadzić do powstania wystarczającej liczby klas pozwalających na realizację nauczania w ośmiu oddziałach – informuje wójt Piotr Derejczyk. – Prace remontowe obejmą także część przedszkolną. Do wymagań i potrzeb najmłodszych dostosowane mają zostać sanitariaty oraz część kuchenna, a jedna z sal na parterze pełnić będzie funkcję potrzebnej świetlicy i jadalni – dodaje.

Wartość udzielonego przez samorząd zamówienia opiewa na niemal 1,8 mln zł. Łącznie z wcześniej zrealizowanymi etapami daje to więc skalę inwestycji na poziomie ponad 4 mln zł.

– Prace przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mokrej to trzecie duże zadanie realizowane w ostatnich latach w naszych budynkach oświatowych, po przebudowie części przedszkolnej ZSP w Ostrowach nad Okszą i kompleksowej termomodernizacji budynku ZSP w Miedźnie. Wkrótce modernizować będziemy również kotłownię w ZSP w Ostrowach nad Okszą, na którą także zdobyliśmy dofinansowanie unijne – podkreśla włodarz Miedźna.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter