fbpx

Starcza

Gmina obchodzi ćwierćwiecze swojego istnienia. Z tej okazji szykuje jubileuszowy festyn

fot. Pixabay

8 września odbędzie się impreza, która uświetni 25 lat funkcjonowania gminy. Wydarzeniu towarzyszyć będzie również 90. rocznica utworzenia Ochotniczej Straży Pożarnej w Starczy.

Na początku lat 90. ubiegłego wieku grupa mieszkańców zainicjowała proces oderwania kilku miejscowości od Kamienicy Polskiej i powołania nowego samorządu z siedzibą w Starczy. Przedsięwzięcie odniosło sukces. Od tego momentu minęło ćwierć wieku, a okrągła rocznica to dobra okazja do wspólnego świętowania.

Druga sobota września upłynie pod znakiem licznych atrakcji jakie na ten dzień zaplanowali dla mieszkańców miejscowi urzędnicy.

– Najpierw w parafii Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej zostanie odprawione nabożeństwo – mówi wójt Wiesław Szymczyk. – Oprawę mszy, która rozpocznie się o godz. 15, zapewni orkiestra dęta z Konopisk. Muzycy wystąpią także chwilę po oficjalnym otwarciu festynu już na terenie przy urzędzie gminy, gdzie stanie scena. Bezpośrednio po nich planujemy także występy naszych rodzimych zespołów – dodaje włodarz.

Później przed lokalną publicznością zaprezentują się grupa Karlik z Koszęcina. To siedmioosobowy zespół wokalno-muzyczny, który wykonuje folk. Po nich odbędzie się koncert musicalowo-opretkowy w wykonaniu kwartetu Opera Team. Około godz. 21 na scenie pojawi się zespół Helou. Godzinę później z kolei, discopolowa, pochodząca z okolic Sochaczewa formacja Soleo. Występ gwiazdy wieczoru poprzedzi pokaz fajerwerków.

– Całość natomiast zwieńczy zabawa taneczna, która potrwa niemalże do białego rana – podkreśla wójt Szymczyk, który liczy, że na festynie pojawią się mieszkańcy z całymi rodzinami.

Tradycyjnie jak przy tego typu wydarzeniach, na miejscu obecne będą stoiska gastronomiczne oraz liczne atrakcje dla dzieci. W programie przewidziano szeroki program animacyjny dla najmłodszych uczestników. Będzie malowanie twarzy, modelowanie balonów, a także gry, zabawy i konkursy z nagrodami.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter